Na obszarze, pod którym położono kabel grzewczy Elektra, nie występuje oblodzenie i nie zalega śnieg. Unikamy stosowania mieszanek zawierających sól i wynikających z tego uszkodzeń nawierzchni spowodowanych erozyjnym działaniem soli lub wody. Zmniejsza się także prawdopodobieństwo wypadków spowodowanych przez śliskość nawierzchni i nawisy śnieżne.
Instalacja ogrzewania przeciwoblodzeniowego - przewody grzejne ELEKTRA
Systemy przeciwoblodzeniowe kable grzewcze Elektra mogą być instalowane pod typowymi nawierzchniami takimi jak kostka, beton, płyty chodnikowe i asfalt. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów w celu usunięcia śniegu i lodu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego.
Kable grzewcze Elektra instalowane na zewnątrz są w pełni zautomatyzowane. Na podstawie pomiaru temperatury powietrza i wilgoci, automatyka przewodów grzejnych Elektra włącza lub wyłącza ogrzewanie.
Koszty zainstalowania i użytkowania ogrzewania elektrycznego są stosunkowo niskie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wydatki związane z użyciem mieszanek solnych i ręcznym odśnieżaniem. Ogrzewanie eliminuje także koszty napraw uszkodzeń spowodowanych przez zamarzającą wodę, śnieg i korozyjne działanie soli. Ogrzewanie elektryczne - kable grzewcze nie wymagają obsługi technicznej i są bardzo trwałe. Okres trwałości kabli i mat grzewczych wynosi co najmniej 50 lat, natomiast okres gwarancji to 20 lat.
Odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy - kable grzewcze może utrzymać czystą i suchą nawierzchnnię przez cały okres zimowy. Oblodzone schody czy podjazdy nie stanowią już zagrożenia dla naszego zdrowia.
Instalacja w piasku pod płytami betonowymi
Teren, na którym układa się instalację grzewczą musi być całkowicie płaski oraz wolny od kamieni i innych ostrych przedmiotów. Wszystkie powierzchniowe zagłębienia muszą być dokładnie wypełnione i wyrównane.
Kable grzewcze lub maty grzewcze układa się na wstępnej podsypce piaskowej unieruchamiając je pasami taśmy montażowe.
Kable grzewcze lub maty powinny znajdować się możliwie blisko płyt chodnikowych/kostki brukowej. Warstwa piasku nad kablem powinna mieć grubość min. 2-3 cm. Instalacja grzejna będzie dzięki temu skutecznie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby powstać podczas stosowania urządzeń do stabilizacji gruntu.
Instalacje zalewane betonem
Aby zapobiec przemieszczaniu się kabli i mat grzewczych podczas wylewania betonu, należy unieruchomić je za pomocą specjalnej taśmy, rozłożonej na podłożu co ok. 30cm i przytwierdzić do podłoża np. stalowymi gwoździami. Jeżeli w warstwie betonu ma być zbrojenie, taśmę przymocowujemy do niego, a dopiero później montujemy kabel grzewczy.
Pierwsze włączenie instalacji grzewczej może nastąpić po około 30 dniach od wylania betonu. Rezystancja kabla i izolacji powinny zostać skontrolowane przez elektryka przed i po wylaniu masy betonowej.
Instalacje pod nawierzchnią asfaltową
Ogrzewanie nawierzchni asfaltowych wykonywane są dwoma metodami:
Instalacje w konstrukcjach podwieszanych
Niezależnie od typu nawierzchni oraz zastosowanego materiału, w którym znajdować się będą kable grzewcze jeżeli dolna część ochranianego obszaru narażona jest na wychładzanie, należy przewidzieć warstwę materiału izolacyjnego.
AUTOMATIK ELEKTROCIEPŁO
ul. Legionów 16
87-100 Toruń
tel. 56 660 44 44
tel. 601 862 788
e-mail: biuro@elektrocieplo.pl
Biuro obsługi klienta czynne:
poniedziałek - piątek: 8:30 - 16:00
Automatik Elektrociepło od ponad 25 lat zajmujemy się projektowaniem i montażem ogrzewania elektrycznego. Naszą dewizą jest uzyskanie oczekiwanego komfortu cieplnego w rozsądnej ekonomii w domach, firmach, kościołach. Pracujemy na terenie całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat:
kliknij na powyższy link